CARINTHIA DEFENCE 1 TOP 185 UYKU TULUMU

5,0 (0 Yorum)

Marka
Model

  Tükendi!    Stokta Olunca Haber Ver!

Ürün Açıklaması

Defence 1 Top uyku tulumu; hafif bir ürün olmasının yanı sıra, iç yapıyı gevşek tutmayı sağlayan shellproof sistemi sayesinde fazladan bir yalıtım katmanı sağlar. Bu yapı sayesinde serin ve sisli gecelerde, sıcaklığın korunmasını sağlar. Sıcak havalarda, alt kısmındaki çift yönlü fermuarı açılarak havalandırılması sağlanır. Fermuarı takılmayan yapıda olduğu için, uyku tulumunun içine girip çıkmanız hızlı ve kolay olur.

Malzemeleri

Yalıtım: %100 Polyester
Dış Kumaş: %100 Poliamid
İç Kumaş: %100 Poliamid

Teknik Özellikleri

Model: Defence 1 TOP
NSN: 8465-41-0000-2420
Uzunluğu: 215 cm
Omuz Genişliği: 85 cm
Ayak Ucu Genişliği: 60 cm
Ağırlık (gr): 1050 gr
Paket Ebatları: 18 x 25 cm
Comfort Limit: + 3°C
Extreme: - 12°C

Avantajları

G-LOFT; yüksek kalitede kaz tüyüne çok benzer yapıda yalıtım malzemesi ve maksimum esneklik sağlayan üç boyutlu sıkıştırmalı dolum sistemidir.

Açıklama

THERMOFLECT - Uyku tulumunun ısı tutma özelliğini %11 oranında arttırır. Vücut reaksiyonunun neden olduğu ısı kaybını engeller. Hafif, yumuşak ve hava alabilen ince kumaşı sayesinde vücut ısısını yansıtmaya yardımcı olur.

Açıklama

İkizkenar yamuk şeklinde üst düzey ayak bölmesi vardır. Normal uyuma pozisyonundayken ayakların, izolasyonlu alan dışına taşmaması ve böylece soğuk bölgelerden uzak tutulması sağlanır. Ayakkabı çantası veya fazladan giysi saklamak için yeterli alanı bulunur.

Açıklama

Mumya tipi - Malzemenin ebadı, ağırlığı ve ısısı en önemli özelliğidir. Konik yapıdaki ayak bölümü sayesinde ağırlığı ve ebadı düşürülmüştür. En büyük avantajı ise; diz bölümünü aşağıya doğru şekillendirerek, daha az iç hacimli olması sağlanır ve böylece sıcaklık korunur. Ayak bölgesi çok küçük olmamalıdır ki, ayaklar yalıtım katmanlarının dışına çıkmasın. İkiz kenar yamuk şeklindeki ayak bölgesinin ideal olduğu kanıtlanmıştır. Yukarıdan aşağıya doğru genişliği eşit azalan form, vücudun gerçek ebatlarına uymaz.

Açıklama

Tek katmanlı - Bu hafif tasarımda, dış kabuk uyku tulumuna gevşekçe bağlıdır. G-Loft yalıtım malzemesi ve dolum sistemi sayesinde yalıtımlı ince kumaş kapitone üzerine yorgan gibi dikilir. Böylece, kapitone yalıtım katmanıyla kabuk arasında soğuğu engelleyici hava cebi oluşur.

Açıklama

Çift yönlü fermuar - Bütün Carinthia askeri uyku tulumlarında çift yönlü fermuar sistemi vardır. Üst kısım açılırken sıkışmaz ve gerektiğinde uyku tulumunun dışına hızlıca çıkılabilir (örneğin alarm durumunda). Alt kısım açılırken sıkışır ve havalandırma için açılabilir.