Dış Lastik

Markalar

Fırsatlar

EbatDış Lastik

Bisiklet lastiği deyip geçmeyin onlarca marka onlarca tip ve belkide yüzlerce ebat. Bisiklet dış lastikleri kullanıldığı zemine göre çok ciddi farklılıklar gösterir; incelikleri, dış yapıları ve tabi ki yumuşaklıkları amaca göre farklılık gösterir.  

 Profesyonel kullanıcılar ve yarışçılar için ağırlık çok önemliyken, uzun bir tura çıkan kullanıcı için mukavemet ve lastiğin ömrü çok daha önemli olabilir. Aynı şekilde yumuşak toprak zeminde kullanılacak lastik çok farklı iken genellikle asvaltta kullanılan yol bisikleti dış lastikleri çok daha dişsiz ve düz bir yapıya sahip olabilir. 

 Lastiklerimizin zaman içinde yıpranıp kullanılamaz hale gelmesi son derece normaldir ve bu şekildeki lastiklerle bisiklet kullanmak ciddi tehlikeler taşır. Bisikletinizin lastiğini dişleri tamamen yok olmadan değiştirmelisiniz. Aynı şekilde fazla sayıda tamir görmüş bisiklet iç lastiklerinin de patlama ihtimali son derece yüksektir.

 Bunca çeşit tip ve ebat bisiklet lastiğini aynı mağazada bulmanız zor olabilir ancak bisikletcim.com elinden geldiğince bu çeşitliliği elinde bulundurmaya özen gösterir. Sizde bisikletinize göre bir çift lastiği rahatlıkla bulabilirsiniz.